BODY SLEEVE (shrink sleeve) etiketleme sistemi, çarpıcı yeni bir etiketleme teknolojisidir.

Shrink Sleeve Body Sleeve

Avrupa Gıda Bilgi Konseyi’nin (EUFIC) Kasım 2008’de yayınladığı bir araştırmaya göre, pazardan alışveriş yapanların karar verme süresi sadece 30 saniye ve etiket üzerindeki beslenme bilgilerini okuyanların %18’i alışveriş yapıyor. (Bu tür araştırmalar 6 AB ülkesinde 17.300 kişi uygulandı. %18 rakam ortalama bir sonuçtur sadece Fransız tüketiciler sadece yiyeceklerin içeriğini okumaya karar verdiği için kabul edilir %9) .Bu anket sonuçlarına göre insanların büyük çoğunluğu Sadece görsel anlatıma ve çekiciliğe göre ürünü satın almaya karar verir.

Görselleştirme, karar vermede en önemli faktördür. Dolayısıyla Ambalaj, ürün satışlarında çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle Shrink Sleeve (Body Sleeve) paketin görsel çekiciliği, cüretkarlığı, parlaklığı, diriliği gibi durumlarda düşünüldüğünden daha önemlidir. Bu elemanlar sadece normal tipteki yapışkanlı kağıt etiketlerde belirli bir noktaya kadar gösterilebilir. Ayrıca rafta buruşma ve yırtılma riskine kadar kendinden yapışkanlı etiket bulunmaktadır.

Plastik perde tam anlamıyla SHRINK SLEEVE LABEL veya kısaca SLEEVE LABEL dediğimiz dünyada uzun süredir kullanılan ve ayrıca ülkemizde giderek büyüyen bir etiketleme şeklidir.özellikle gıda, içecek, kozmetik, kimyasal, temizlik, bakım , ambalaj yani şişe, teneke, kavanoz vb. ürünlerin etiket ve ambalajlarında yaygın olarak kullanılan ve klasik anlamda kendinden yapışkanlı etikete göre çok başarılı sonuçlar veren bu tip ürünlerdir.

SLEEVE LABEL

Ambalaj üzerindeki görsel tasarım tüm zemini kolaylıkla göstermeyi sağlar. Bu nedenle mesajınızı daha geniş bir ürün yelpazesine yayın ve çekiciliği ve çekiciliği artırın.

SHRINK SLEEVE özellikle hızlı tüketim mallarında (ketçap, mayonez, şampuan vb.) tüketicinin satın alma kararına bakarken görsel raf ve bu kararda etkin rol oynar. Ürünler ambalaj şeklini alabildiğinden önemli bir fiziksel ve görsel faydaya sahiptir.

SHRINK SLEEVE giydirilmeye başlanan ürünün toplam satışları yapılan araştırmalarda önemli bir artış olduğunu kanıtladı.

Araştırmalar, özellikle cam kavanozlarda ürün gösterme ihtiyacını azalttı, bunun yerine tüketicilere daha iyi anlatabilecek renklerin ürünü grafikler, yazılar ve etiketler. Kolları logo ile ön plana çıkaran markalar daha ön plandadır. SLEEVE ETİKET Aynı zamanda cam kavanozlarda çarpışma nedeniyle kırılma riskini azaltan sebeplerin tam bir resmi vardır. Ancak Mahkeme, kol etiketlerinde tarihte önemli bir artış getirdiğini ve aynı zamanda kol etiketinde istenilen yere istenilen ölçü ve şekilde satıldığını gözlemlemekte olup, ürünün içinde büyük bir hasılata yol açan pencereler bırakılmaktadır.

SLEEVE ETİKET giyilmeye başlanmasının yanı sıra, bu malzemelerle yapılan Kefir gibi ilk ürünlerin lansmanı da artık mevcut. Çünkü SLEEVE LABEL çok dikkat çekicidir ve müşterilere ürünün kalıcı zihinsel imajını sağlar, önceki etiketleme sistemine göre çok daha kolay ve başarılıdır.

Sizde bu uygulamadan faydalanmak isterseniz FTK Etiket ve Ambalaj firması olarak yanınızdayız.